Güvenlik ve Yönetim Danışmanlık Hizmetleri

Güvenlik Hizmetleri

Yaşlılar Için Güvenlik Tedbirleri

Yaşlı bir insan olmanız ve yılların yıpratıcı izlerini üzerinizde taşıdığınızdan dolayı kolay bir hedef olarak değerlendirilmeniz ve olabileceği düşünülen birikimlerinizin alınabilmesi amacıyla bir cürümün kurbanı olma konumunda kalabilirsiniz.
      Ayrıca şunu da aklınızdan çıkarmamalısınız ki dolandırıcılar iyi niyetlileri, hırsızlarsa güçsüzleri beklerler.

Dikkat Soygun! 
    1. Tanımadan kapıyı, kapı zincirini yada kapı sürgüsünü açmayınız.
     2.Zilinizi çalan kişileri kapı deliğinden dikkatlice gözetleyiniz.
     3.Şayet karşınızdaki şahsı tanımıyorsanız, kapının tam açılmasına izin vermeden (kapı zinciri takılıyken) görüşünüz. Kapıdaki şahısla görüşürken  sizi etkisiz hale getirebilecek malzemeleri olabileceğini unutmayınız.
     4.Telefon her zaman erişebileceğiniz uzaklıkta olmalıdır.
     5.Telefon, geceleri yatağınızın yanında bulunmalıdır. Hafızasına da polis, jandarma veya itfaiye telefonlarını kaydediniz.
      Böylece hırsızlık esnasında acele olarak Polise ya da Jandarmaya haber verme durumunuz doğar. Tabii ki bu, akrabalarınız, doktorunuz ya da komşularınız da olabilir.
      Evinize girer girmez kapıyı kapatınız ve kilitleyiniz.

Dolandırıcılara Dikkat Edin !
      Evinize gelen resmi görevlilerin resmiyetini göz önüne almadan kimliklerini ibraz etmelerini isteyiniz.
      Dolandırıcılar, çok nadir de olsa güveninizi kazanmak amacıyla şık bir üniforma giyip yetkili ve görevli olduklarını ima edebilirler. Her ne suretle olursa olsun mutlaka kimliklerini göstermelerini talep edin. Kuşkunuzun geçmemesi durumunda şahsın verdiği bilgileri telefonla kontrol ediniz.
      Eğer yabancı birisini (örneğin tamirci) evinize alıyorsanız, onu odanın içerisinde yalnız bırakmamaya çalışınız.
      Şayet yalnızsanız, komşularınızın akrabalarınızın veya tanıdıklarınızın yanınıza gelmesini sağlayınız.
      Elinizde banka hesap cüzdanı varsa kaldırınız. Hesabınıza ödeme yapılacağını söyleseler bile şifrenizi kimseye söylemeyiniz.
      Birisine acil yardım gerekiyorsa, 155 polis imdadı arayınız. Kimseyi anında eve almayınız. İmzalarınızı gerektiği zamanlarda atınız.
      Zaman süreci dar olan bir vakitte imza atmayınız.
      Eğer komşularınız evlerinde bulunmadıklarında sizden kendileri için gelen bir postanın alınması için ricada bulunmuşlarsa, postaları veya mektupları teslim alınız. Posta kutusunda biriken mektup, fatura v.b. şeyler evin boş olduğunun kanıtıdır. Buda hırsızlara davetiye çıkarır.

Özel Güvenlik Tedbirleri

Bu konularla ilgili olarak özel güvenlik şirketleri eğitim seminerleri veya güvenlik şirketleri eğitim toplantılarında gerekli önlem ve tedbirler konusunda yardım alabilirsiniz.

 Konutunuzda veya oturduğunuz yerde özel güvenlik şirketlerinden hizmet satın alıyorsanız  yaşadığınız şüpheli durumları muhakkak güvenlik hizmeti satın aldığınız özel güvenlik şirketi ile paylaşın.

özel güvenlik teklif
GÜVENLİK, TESİS YÖNETİMİ VE TEMİZLİK HİZMETLERİ

BPS Güvenlik olarak tüm projeleriniz için özel güvenlik, temizlik, tesis yönetimi ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Projelerinize özel çözümler sunabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin.

BPS Güvenlik